Aktualności

27 października 2017

10 trudnych pytań na temat delegowania pracowników, na które odpowiemy podczas V EKMP

Europejski Kongres Mobilności Pracy szczyci się mianem największego w Europie wydarzenia poświęconego tematyce delegowania pracowników.

Misją Komitetu Organizacyjnego jest stworzenie forum wymiany poglądów dla wszystkich zainteresowanych, ale przede wszystkim stworzenie żywego kompendium wiedzy o delegowaniu pracowników w wymiarze praktycznym, teoretycznym i politycznym. Program V EKMP dostępny jest tutaj >>>

10 trudnych pytań, na które postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas dwóch dni V EKMP:

  1. Jakie dodatkowe procedury i aktualne praktyki administracyjne związane są z delegowaniem pracowników do Francji i Niemiec?
  2. Jaki jest zakres i zasady kontroli zagranicznych usługodawców ze strony zagranicznych inspekcji pracy? Co zrobić, gdy inspektor przekracza swoje uprawnienia?
  3. Z jakich usług i narzędzi warto korzystać, żeby usprawnić i zoptymalizować działalność w zakresie rekrutacji i delegowania pracowników? 
  4. Na jakich zasadach można delegować obywatela Ukrainy z Polski do innego państwa UE? Jakie dokumenty są wymagane w poszczególnych państwach? Czy po wprowadzeniu ruchu bezwizowego z Ukrainą nadal obowiązuje tzw. ‚wiza Vander Elst’?
  5. W jaki sposób ZUS interpretuje niejasne przepisy regulujące zasady wydawania druków A1 dla pracowników delegowanych?
  6. Jak na codzienność polskich firm i pracowników wpłyną zmiany w Dyrektywie o delegowaniu pracowników i rozporządzeniach o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego?
  7. W jaki sposób mogę mieć dostęp do wiedzy i bezpośredni wpływ na zmiany przepisów, które mnie dotyczą?
  8. Czy rynek wewnętrzny może przetrwać bez pracowników delegowanych?
  9. Czy delegowanie pracowników ma coś wspólnego z tzw. ‚dumpingiem społecznym’ albo handlem ludźmi? Jak przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji? Gdzie zgłaszać oszustwa?
  10. Delegowanie pracowników to szansa dla słabszych, zagrożenie dla silniejszych, czy… ?

Aby poznać odpowiedzi na powyższe pytania i wiele innych podczas największego wydarzenia na ten temat, zarejestruj się i dołącz do uczestników V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy.

Przejdź do rejestracji >>>

 

MZ

Decyzja Rady (EPSCO) fundamentalnie zmieni zasady delegowania pracowników

Poprzedni post

Francja w awangardzie państw walczących z (nielegalnym?) delegowaniem pracowników - warsztat w 2. dniu EKMP

Następny post