logo-ekmp-pl logo-ekmp-pl--small

do wydarzenia:

Aktualności

Komisja Europejska, MPiT i MSZ Współorganizatorami VI Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy

czytaj więcej

Wioska Ekspertów – nowe wydarzenie towarzyszące na VI EKMP

czytaj więcej

Nagroda Złotych Spinaczy dla Inicjatywy Mobilności Pracy!

czytaj więcej

SOCIAL MEDIA

VI Edycja
Europejski Kongres Mobilności Pracy

Miasto gospodarz i organizatorzy:

Już 14-15 marca 2019 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się VI Europejski Kongres Mobilności Pracy. To największa europejska konferencja poświęcona delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług na jednolitym rynku. Organizatorami wydarzenia są: Inicjatywa Mobilności Pracy we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii i Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Wydarzenie corocznie gromadzi właścicieli i prezesów czołowych firm usługowych, prawników i praktyków, przedstawicieli polityki i administracji oraz europejskich decydentów mających wpływ na tworzenie i interpretację polskiego i europejskiego prawa regulującego zasady delegowania pracowników za granicę.

2 dni | 1 sesja plenarna | 600+ uczestników | 50+ prelegentów | kilkanaście sesji i warsztatów.

Zobacz ostatnią edycję EKMP >>>

Prelegenci

Tematyka

Zasady delegowania pracowników zmieniają się obecnie częściej niż kiedykolwiek w przeszłości. Zarzuty stawiane przez zachodnioeuropejskich polityków pracodawcom z biedniejszych państw członkowskich zachęcają Komisję Europejską do systematycznego zaostrzania przepisów. Rządy państw Europy Środkowej i Wschodniej jednoczą się w obronie swojej konkurencyjności, jednak coraz bliższy wydaje się być scenariusz podziału Europy na silnych i bogatych, którzy będą narzucać korzystne dla siebie zasady dostępu do unijnego rynku słabszym i biedniejszym. W tym politycznym sporze fakty, a przede wszystkim los pracowników i ich pracodawców mają coraz mniejsze znaczenie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło: New Posting Rules. Problems solved? Fairness guaranteed?. Tradycyjnie pierwszy dzień Kongresu będzie miał charakter plenarny, drugi natomiast będzie praktyczny i dedykowany przede wszystkim biznesowi.

Rada programowa

prof. Gertruda Uścińska

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PL)

dr Zsolt Darvas

Uniwersytet Corvinusa w Budapeszcie (HU)

prof. Leszek Mitrus

Uniwersytet Jagielloński (PL)

prof. Catherine Barnard

Uniwersytet w Cambridge (UK)

prof. Arkadiusz Sobczyk

Uniwersytet Jagielloński (PL)

dr Magdalena Bernaciak

Europejski Instytut Związków Zawodowych ETUI (BE)

dr Marek Benio

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (PL)

Frederic de Wispelaere

Instytut HIVA KU Leuven (BE)

prof. Wanda Sułkowska

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (PL)

Stefan Schwarz

Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy

EKMP w obiektywie

Opinie uczestników

Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe, które pozwoliło nam spojrzeć na tematykę mobilności pracowniczej z nieco innej perspektywy. Mieliśmy również możliwość przeprowadzenia wielu ciekawych dyskusji z firmami, z którymi na co dzień nie współpracujemy. W naszej ocenie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, co jest niemałym wyzwaniem biorąc pod uwagę rangę wydarzenia, jak również ilość zaproszonych gości oraz uczestników.

Barbara Kolimeczkow, PwC
Uczestnictwo w EKMP to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego przedsiębiorcy działającego w branży. Poziom merytoryczny, jak i obecność znakomitych prelegentów sprawia, że to najważniejsze wydarzenie tego typu w roku. Dzięki panelom szkoleniowym można dowiedzieć się bardzo przydatnych i ciekawych rzeczy dotyczących spraw delegowania pracowników do różnych krajów. Spotkania z ludźmi polityki czy właścicielami i managerami wiodących firm z branży, dają z kolei możliwość wymiany idei czy nawiązywania współpracy. Jako współwłaściciel firmy działającej na rynku polskim i francuskim, co roku uczestniczę w wydarzeniu i za każdym razem jestem bardzo zadowolony.

Wojciech Mroczkiewicz, Agencja Pracy VECTOR
IMP to głos polskich przedsiębiorstw w Unii Europejskiej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, determinacji oraz merytorycznej pracy IMP zdobyło uznanie na arenie europejskiej i jest traktowane jako rzetelny ekspert w temacie mobilności i delegowania pracowników. W tym kontekście Europejski Kongres Mobilności Pracy jest niezwykle ważnym wydarzeniem, zauważanym przez decydentów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Kongres to miejsce, gdzie bez uprzedzeń i ograniczeń można wymienić poglądy, dyskutować oraz nawiązywać kontakty z partnerami.

Danuta Jazłowiecka, Poseł do Parlamentu Europejskiego
EKMP to wydarzenie o wyjątkowym charakterze w skali unijnej. Temat delegowania w przeszłości był postrzegany jako „niszowy”, „sektorowy”, trudny. Dyskusja nad delegowaniem odzwierciedla natomiast kierunki rozwoju sytuacji społeczno-gospodarczej całej UE. Organizatorom EKMP w jednym miejscu udaje się spotkać krajowych i unijnych decydentów, partnerów społecznych, naukowców oraz przedsiębiorców. Warto też podkreślić wyjątkową atmosferę spotkania. W trakcie Kongresu podejmuje się tematy złożone, kontrowersyjne politycznie i społecznie, a jednocześnie mamy gwarancję, że dyskusja będzie merytoryczna, a materia prezentowana w sposób przystępny.

Robert Lisicki, Konfederacja Lewiatan
Udział w konferencji zdecydowanie zmienił moje spojrzenie na delegowanie pracowników. Możliwość spotkania się z przedstawicielami innych instytucji, Ministerstwa, środowiska akademickiego i prawniczego, Komisji Europejskiej oraz firm delegujących uzmysłowiła mi jak szeroki jest to temat i ile jeszcze pracy jest do wykonania w tym zakresie. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie spotykają się wszystkie „strony” zainteresowane delegowaniem, gdzie można wysłuchać ekspertów i otrzymać pomoc, gdzie firmy delegujące mogą opowiedzieć o swoich problemach.

Dorota Patecka, Zakład Ubezpieczeń Społecznych

EKMP pozwolił mi poznać bliżej punkt widzenia i problemy polskich przedsiębiorców świadczących usługi na Wspólnym Rynku UE.

Magdalena Bernaciak, Europejski Instytut Związków Zawodowych (ETUI)

Lokalizacja

ICE KRAKÓW – MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONFERENCYJNE

Otwarte w 2014 roku jest jedną z najbardziej nowoczesnych i prestiżowych lokalizacji kongresowych w Europie. Spełnia najwyższe standardy organizacji wydarzeń – przeszklony foyer z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu czy organiczny dizajn to tylko niektóre z zalet, które sprawiają, że ICE powinien znaleźć się na liście miejsc, które trzeba odwiedzić.

ICE KRAKÓW
ul. Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków

www.icekrakow.pl

Kontakt

Koordynator wydarzenia

Magdalena Zgłobica

+48 799 704 139

Event Manager

Katarzyna Popieluch-Kmiecik

+48 572 774 163

Rejestracja uczestników

Joanna Jankowska

+48 668 681 945

Dziennikarze i Media

Agnieszka Porębska

+48 516 026 556

Patronaty i partnerzy

Organizatorzy i Miasto Gospodarz