Aktualności

4 lutego 2019

Bezpłatne konsultacje w Wiosce Ekspertów – zapisz się!

Zapisz się na indywidualne bezpłatne konsultacje z prawnikami i specjalistami w ramach Wioski Ekspertów!

Przypominamy, że podczas pierwszego dnia VI EKMP (14 marca) można wziąć udział w konsultacjach w Wiosce Ekspertów. To specjalnie wydzielona strefa ze stanowiskami, gdzie przedstawiciele biznesu mogą w kameralnej atmosferze spotkać się i uzyskać poradę od specjalistów z kancelarii prawnych, firm doradczych i organów administracji publicznej. Konsultacje są ograniczone czasowo do 15-minut.  

Do Wioski Ekspertów obowiązują wcześniejsze zapisy. Można dokonywać ich bezpośrednio u Prelegentów. Dane kontaktowe, lista stanowisk i godziny dyspozycyjności są dostępne poniżej. 

Więcej informacji o poszczególnych prelegentach Wioski Ekspertów można przeczytać tutaj. / W sprawie konsultacji w innych godzinach, prosimy o indywidualny kontakt z ekspertami. / 

1. DLA Piper – Partner EKMP

 • Eksperci:

mec. Dominika Nowak
kontakt: Dominika.Nowak@dlapiper.com

 dr Bernd Borgmann:
kontakt

 • Godziny dyspozycyjności:

/ Prosimy o indywidualny kontakt z ekspertami. / 

 • DLA Piper na EKMP

mec. Dominika Nowak i Saskia MacLaughlin poprowadzą warsztat podczas drugiego dnia Kongresu pt. „Jak zgodnie z prawem wysłać pracownika do Niemiec? Istotne obowiązki i wyzwania z punktu widzenia praktyki polskiego i niemieckiego prawnika”.

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą z prawnikami działającymi w ponad 40 krajach w obu Amerykach, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji i Pacyfiku, aby pomóc klientom w ich prawnych potrzebach na całym świecie.

„Staramy się być wiodącą firmą prawniczą na świecie, dostarczając jakość i wartość dla naszych klientów. Osiągamy to poprzez praktyczne i innowacyjne rozwiązania prawne, które pomagają naszym klientom odnosić sukcesy. Dostarczamy spójne usługi w ramach naszej platformy praktyk i sektorów we wszystkich sprawach, które podejmujemy.”

2. CRIDO – Partner EKMP

 • Eksperci:

Marek Gadacz
kontakt: Sylwia.Lubecka@crido.pl

 • Godziny dyspozycyjności:

9:00 – 10:00 (4 konsultacje), 11:30 – 12:00 (2 konsultacje) oraz 15:45 – 16:15 (2 konsultacje).  

 • CRIDO na EKMP

Marek Gadacz poprowadzi warsztat „Delegowanie pracowników za granicę – jak działać, o czym należy pamiętać? Wybrane zagadnienia z zakresu PIT, ZUS i prawa pracy”.

„Zapewniamy przedsiębiorcom wsparcie podatkowe, prawne, transakcyjne i biznesowe. Pomagamy rozwijać innowacyjną działalność, w tym pozyskując finansowanie ze środków publicznych i innych dostępnych źródeł. Jesteśmy doradcami, nie audytorami. Jesteśmy polską firmą konsultingową.  Dzięki przynależności do międzynarodowej organizacji Taxand wspieramy klientów w rozwoju ich biznesu również za granicą.”

3. Wolters Kluwer Polska – Partner EKMP

 • Eksperci:

Maria Sobieska 
kontakt: Maria.Sobieska@wolterskluwer.com

 • Godziny dyspozycyjności:

11:30 – 16:15

 • Wolters Kluwer na EKMP

Wolters Kluwer Polska to wiodący dostawca oprogramowania, usług informacyjnych i wydawniczych. Dostarczamy wiedzę za pomocą innowacyjnych narzędzi dla profesjonalistów m.in. z rynku prawnego, administracji, biznesu i compliance. Siła i popularność naszych rozwiązań wynika z połączenia głębokiej wiedzy merytorycznej ze specjalistyczną technologią oraz szybkim reagowaniem na potrzeby użytkowników.

4. TradeOfiice24 GmbH

 • Eksperci:

Alina Winiarski
kontakt: a.winiarski@de.winiarski.eu, tel. 728 973 910

Piotr Winiarski
kontakt: p.winiarski@de.winiarski.eu, tel. 509 685 933

 • Godziny dyspozycyjności:

9:00 – 18:00

 • TradeOffice24 na EKMP

„Jesteśmy ekspertami posiadającymi wykształcenie w dziedzinach ekonomicznych i technicznych oraz rozległą wiedzę praktyczną dotyczącą zasad i sposobów działania w otoczeniu międzynarodowym. Nasz zespół, złożony ze specjalistów władających biegle zarówno językiem niemieckim jak i polskim, gwarantuje owocną współpracę z partnerami biznesowymi. Profesjonalna znajomość marketingu międzynarodowego, struktury ekonomicznej rynku europejskiego i polskiego, a przede wszystkim specyfiki działania przedsiębiorstw w różnych branżach, pozwala nam doradzać klientom w kompleksowy sposób”

5. Świat Kadr (grupa Xandoria Holding)

 • Eksperci:

Marta Zięba-Szklarska
kontakt: marta.zieba-szklarska@swiatkadr.pl.

Mariola Ambroziak – Miziarska (specjalista ds. A1)
Edyta Kotłoń (specjalista ds. A1)

 • Godziny dyspozycyjności:

9:00 – 10.00 (4 konsultacje), 11:30 – 12.00 (2 konsultacje), 14:00 – 14.30 (2 konsultacje), 15:45 – 16:15 (2 konsultacje), 16:15 – 17:45 (2 konsultacje)

 • Świat Kadr na EKMP

Grupa została stworzona w 2002 roku. Działamy w Partnerstwie Firm i Instytucji skupiających prężne i nowoczesne przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność w obszarze Human Resources i Outsourcingu Funkcji Biznesowych. Bieżący profil świadczonych usług powstał w wyniku ewolucji wywołanej rosnącymi potrzebami naszych Klientów.Międzynarodowa struktura klientów, pozwoliła nam na realizacje projektów nie tylko W Polsce, ale także na obszarze Unii Europejskiej i po za jej granicami. Doświadczenie które pozyskaliśmy na rynkach zagranicznych z powodzeniem wykorzystujemy  w naszej codziennej pracy.

„Nasza misja to udział w sukcesie rynkowym przedsiębiorstwa, dzięki odpowiedniemu zastosowaniu świadczonych przez nas usług. A więc doradzamy, optymalizujemy oraz rozwiązujemy problemy – zawsze  podchodzimy do projektu całościowo, zdając sobie sprawę, że organizacja to nie tylko jeden wybrany dział, ale cała skomplikowana maszyna.”

6. HSG Avocats

 • Eksperci:

mec. Hanna Stypułkowska-Goutierre
kontakt: hania@hsgavocats.eu

mec. Zuzanna Piotrowska 

 • Godziny dyspozycyjności:

9:00 – 10.00 (4 konsultacje), 11:10 – 12.00 (3 konsultacje), 14:00 – 14.30 (2 konsultacje), 15:45 – 16:15 (2 konsultacje), 16:15 – 17:45 

 • HSG Avocats na EKMP

HSG AVOCATS to Kancelaria prawna z 35-letnim doświadczeniem na rynku francuskim, składająca się z profesjonalnej wielojęzycznej ekipy, wyszkolonej w prawie francuskim i europejskim, z ukierunkowaniem na rynki zagraniczne w różnych dziedzinach gospodarki. Mecenas Goutierre, założycielka HSG AVOCATS ma szerokie doświadczenie w zakładaniu jednostek i spółek na terenie Francji oraz w doradztwie prawnym w europejskich sporach z zakresu prawa pracy. Dzięki wysokim kwalifikacjom może prowadzić skutecznie lobbying na terenie Francji oraz reprezentować klientów przed europejskimi instytucjami wspólnotowymi. Jako jeden z nielicznych adwokatów może występować przed sądami w krajach UE w językach: francuskim, polskim, angielskim i włoskim.

„W trosce o klienta, Kancelaria zawarła umowy partnerskie z najlepszymi specjalistami w licznych dziedzinach prawa np w prawie podatkowym. Dzięki temu jest w stanie zaoferować profesjonalną i kompleksowa obsługę prawną, odpowiadającą na wszystkie zapotrzebowania klienta.”

7. Inicjatywa Mobilności Pracy

 • Eksperci:

dr Marek Benio, Wiceprezes IMP
kontakt: marek.benio@inicjatywa.eu

dr Marcin Kiełbasa, Prawnik IMP
kontakt: marcin.kiełbasa@inicjatywa.eu

 • Godziny dyspozycyjności:

9:00 – 18:00  

 • Inicjatywa Mobilności Pracy na EKMP

Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy jest głównym organizatorem Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. IMP jest jedynym w Europie think tankiem, który specjalizuje się w problematyce delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Tworzymy unikalne forum dialogu, analizując fakty i poszukując na ich podstawie konstruktywnego kompromisu, tak aby swoboda przepływu usług na rynku wewnętrznym przynosiła korzyści pracownikom, ich pracodawcom oraz całej europejskiej gospodarce. Nasze analizy i opinie są wykorzystywane w pracach polskiego rządu, Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego.

Konsultacje

Uczestnicy wydarzenia towarzyszącego mają możliwość wcześniejszego zapoznania się z dziedzinami, w których specjalizuje się dany ekspert i zarezerwowania terminu konsultacji (przez e-mail lub oficjalną aplikację EKMP). Konsultacje są czasowo ograniczone do 15 minut – ich celem nie jest bowiem rozwiązanie problemu lub otrzymanie porady „od ręki”, a raczej omówienie z uczestnikiem obszarów, w których potrzebuje wsparcia i zbudowanie wstępnej relacji z ekspertem. Sam ekspert ma natomiast możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu i relacji z potencjalnymi klientami.

Dla biznesu

Zauważyliśmy, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości poznania tego typu ofert. Poszerzymy grono ekspertów i urozmaicimy kategorie konsultacji oferowanych uczestnikom EKMP, dając możliwość spotkania się i indywidualnej rozmowy w kameralnej atmosferze.

Wszystkich zainteresowanych wynajęciem stanowiska w Wiosce Ekspertów zapraszamy do kontaktu z prelegentami, a przedsiębiorców poszukujących usług doradczych – do śledzenia informacji  na naszej stronie, w newsletterach i social mediach.

Dialog Obywatelski z Komisarz Elżbietą Bieńkowską
w 2. dniu Kongresu

Poprzedni post

Ruszyła rejestracja na VI EKMP!

Następny post