Aktualności

11 marca 2019

CRIDO na EKMP – konsultacje w Wiosce Ekspertów i warsztaty

Wśród szeregu praktycznych warsztatów drugiego dnia Kongresu warto zwrócić uwagę na warsztat CRIDO – Partnera EKMP.

Poprowadzi go Marek Gadacz, Partner w zespole doradztwa podatkowego w CRIDO.

Wystąpienie pt. „Delegowanie pracowników za granicę – jak działać, o czym należy pamiętać? Wybrane zagadnienia z zakresu PIT, ZUS i prawa pracy” odbędzie się w Sali Bronowice w godzinach 15.00 – 16.00.

Tematyka

Warsztat prowadzony przez Marka Gadacza będzie skupiał się na poniższych zagadnieniach, dotyczących świadczenia usług transgranicznych:

  • konsekwencje PIT – m.in. ustalanie rezydencji podatkowej (w tym w świetle umów o unikaniu podwójnego opodatkowania), miejsce opodatkowania dochodów, zaliczki na podatek, zagadnienia dotyczące rozliczenia podatku z pracownikiem, jak również wywołujące kontrowersje opodatkowanie świadczeń związanych z delegowaniem – diet, przejazdów, czy noclegów.

W odniesieniu do tego ostatniego zagadnienia omówione zostaną również konsekwencje najnowszego orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego, w tym wątpliwości, związane ze zmianą linii orzeczniczej NSA.

  • konsekwencje ZUS – w tym zasady podlegania ZUS w świetle przepisów UE oraz praktyczne uwagi dotyczące uzyskiwania poświadczeń A1.

Nie zabraknie również przykładów dotyczących rozróżnienia podróży służbowej i delegowania, jak również sporządzania aneksu do umowy o pracę dotyczącego oddelegowania.

CRIDO w Wiosce Ekspertów

CRIDO będzie również obecne w Wiosce Ekspertów. Na bezpłatne konsultacje z Markiem Gadaczem można zapisywać się bezpośrednio przez kontakt z prelegentem dostępny TUTAJ lub pod numerem telefonu: +48 799 704 138.

O CRIDO

„Zapewniamy przedsiębiorcom wsparcie podatkowe, prawne, transakcyjne i biznesowe. Pomagamy rozwijać innowacyjną działalność, w tym pozyskując finansowanie ze środków publicznych i innych dostępnych źródeł. Jesteśmy doradcami, nie audytorami. Jesteśmy polską firmą konsultingową.  Dzięki przynależności do międzynarodowej organizacji Taxand wspieramy klientów w rozwoju ich biznesu również za granicą.”

Zapraszamy!

DLA Piper na EKMP - warsztaty, targi i konsultacje w Wiosce Ekspertów

Poprzedni post

Już za 3 dni Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską

Następny post