Aktualności

3 marca 2020

Dialog Obywatelski na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – zapraszamy!

Inicjatywa Mobilności Pracy wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce organizuje Dialog Obywatelski.

Wydarzenie odbędzie się 25 marca 2020 w godzinach 10:00-11:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Gościem Dialogu będzie Jordi Curell Gotor – Dyrektor ds. Mobilności Pracy w DG EMPL Komisji Europejskiej. Partnerem w dyskusji będzie Magdalena Klimczak-Nowacka – radca w Departamencie Prawa Pracy MRPiPS. Dyskusję będzie moderował red. Zbigniew Bartuś z Dziennika Polskiego. Zgłoszenia do wzięcia udziału w Dialogu przyjmujemy pod adresem kontakt@inicjatywa.eu.

Gość Dialogu Obywatelskiego – Jordi Curell Gotor

Jordi Curell Gotor jest Dyrektorem ds. Mobilności Pracy w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Komisji Europejskiej a także p.o. Dyrektora Wykonawczego Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA). Ma wykształcenie prawnicze. Już od 1986 r. pracował na różnych stanowiskach w Komisji Europejskiej, w tym w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, gdzie był odpowiedzialny za koordynację przygotowania i wdrażania Europejskiej Agendy Społecznej. W Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji i Kultury stał na czele jednostki ds. Szkolnictwa Wyższego i Spraw Międzynarodowych, gdzie kierował negocjacjami w sprawie nowego programu Erasmus+.

Jest obecnie Dyrektorem ds. Mobilności pracowników w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego. Dyrekcja ta odpowiada za rozwój i wspieranie wysokiej jakości mobilności pracowników w UE poprzez promowanie swobodnego przepływu pracowników i ułatwianie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Pełniąc tę funkcję, brał udział w przygotowywaniu i negocjowaniu propozycji, takich jak zmiana dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników, zmiana rozporządzenia w sprawie koordynacji zabezpieczenia społecznego oraz rozporządzenia w sprawie Europejskiego Urzędu Pracy (ELA).

Formuła Dialogu Obywatelskiego

Dialog Obywatelski to seria debat publicznych z politykami UE – krajowymi, regionalnymi i lokalnymi, komisarzami europejskimi oraz posłami do Parlamentu Europejskiego. Schemat debat obejmuje zawsze pytania i odpowiedzi. Każdy uczestnik spotkania może zadać europejskim politykom pytanie, wypowiedzieć się na temat wpływu unijnej polityki na życie we własnym kraju, a także zgłosić swoje uwagi czy podzielić się swoją wizją przyszłości Europy. Debaty odbywają się w różnych miastach na terenie całej Unii Europejskiej. Udział w nich jest bezpłatny, a wiele z nich jest transmitowanych na żywo. W dyskusji można również wziąć udział na Twitterze – hashtag #EUdialogues.

Spotkanie z Dyrektorem Jordim Curellem Gotorem to naturalnie wyjątkowa okazja do osobistego zadania pytania. Zachęcamy również do przesyłania pytań a także bardziej rozbudowanych zagadnień na adres kontakt@inicjatywa.eu.

Zdjęcie: www.etfqual.eu

Raport o delegowaniu pracowników – formularze A1 wydane w 2018 r.

Poprzedni post

Europejski Kongres Mobilności Pracy - uwaga zmiana terminu

Następny post