Aktualności

31 stycznia 2019

Dialog Obywatelski z Komisarz Elżbietą Bieńkowską
w 2. dniu Kongresu

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska będzie gościem drugiego dnia VI edycji Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy.

Jednym z głównych punktów drugiego dnia będzie Dialog Obywatelski z udziałem Komisarz Bieńkowskiej w formie sesji Q&A, moderowanej przez red. Macieja Zakrockiego z TOK FM. Każdy uczestnik będzie mógł zadać pytanie, zgłosić swoje uwagi lub wypowiedzieć się na temat polityki unijnej w kontekście delegowania pracowników i swobody świadczenia usług. Głównym tematem spotkania będzie przyszłość rynku wewnętrznego. Uczestnictwo w Dialogu jest całkowicie bezpłatne, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

Czym jest Dialog Obywatelski?

Spotkania w formule dialogu odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji unijnych przestawiają zagadnienia związane z działaniem Wspólnoty a także wsłuchują się w głosy obywateli na temat funkcjonowania UE, gromadzą opinie oraz formułują wnioski na przyszłość. Dialog Obywatelski ma formę debaty publicznej również z politykami unijnymi, np. posłami do Parlamentu Europejskiego, politykami krajowymi, regionalnymi i lokalnymi.

W szerszym ujęciu jest to forma kontaktu między władzami unijnymi a organizacjami trzeciego sektora, polegająca na wzajemnym przekazywaniu sobie opinii, informacji czy ustaleń dotyczących celów, instrumentów i strategii wdrażania polityki publicznej. Uczestnikami Dialogu Obywatelskiego – obok władz publicznych – są bowiem nie tylko tradycyjnie rozumiani partnerzy społeczni, ale także organizacje pozarządowe, działające na różnych płaszczyznach: społecznej, ekonomicznej, światopoglądowej, zawodowej lub terytorialnej.

Struktura

Struktura debat to pytania i odpowiedzi. Każdy może zadać europejskim politykom pytanie, zgłosić swoje uwagi oraz wypowiedzieć się na temat wpływu unijnej polityki na codziennie życie. Można również podzielić się swoją wizją przyszłości Europy oraz przedstawić propozycje rozwiązań korzystnych dla obywateli Unii.

AK

Cennik uczestnictwa w VI EKMP już dostępny!

Poprzedni post

Bezpłatne konsultacje w Wiosce Ekspertów - zapisz się!

Następny post