Aktualności

2 marca 2019

Konsultacje z ekspertami ZUS, PIP i SOLVIT podczas pierwszego dnia EKMP

Jedną z nowości podczas pierwszego dnia VI Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy jest Wioska Ekspertów.

W ramach Wioski uczestnicy Kongresu mają możliwość umówienia się na krótkie indywidualne konsultacje z ekspertami z różnych organizacji, kancelarii i organów administracji publicznej, w tym z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) oraz z Państwowej Inspekcji Pracy (PIP).

Wioska Ekspertów to specjalnie wydzielona strefa, gdzie przedstawiciele biznesu mogą w kameralnej atmosferze spotkać się i porozmawiać ze specjalistami o bieżących problemach i zagadnieniach prawnych i praktycznych. Powstanie ona równolegle do Targów dla Biznesu. Jest to wyjątkowa okazja dla uczestników Kongresu, którzy chcieliby omówić w ramach konsultacji obszary, w których potrzebują wsparcia – ZUS jest instytucją właściwą do wydania poświadczeń A1, które potwierdzają podleganie pracownika delegowanego lub wysłanego za granicę w ramach swobody świadczenia usług polskiemu systemowi zabezpieczenia społecznego. Zadaniem PIP jest skuteczne egzekwowanie przepisów prawa pracy. Eksperci zarówno z ZUS-u, jak i PIP-u będą obecni podczas obu dni Kongresu.

Uczestnicy pierwszego dnia Kongresu mają także możliwość skonsultowania się z ekspertami polskiego ośrodka unijnego SOLVIT-u oraz serwisu dla przedsiębiorców Biznes.gov w ramach Targów dla Biznesu. SOLVIT to system, w ramach którego urzędy administracji państwowej poszczególnych państw Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego udzielają bezpłatnie pomocy w rozwiązywaniu problemów wynikających z błędnego stosowania przepisów unijnych.

Udział w pierwszym dniu Kongresu jest całkowicie bezpłatny.

Wszystkich, którzy chcą uzyskać więcej wiedzy i praktycznych porad z zakresu delegowania pracowników oraz koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego od najlepszych ekspertów, a przede wszystkim przedstawicieli przedsiębiorstw prowadzących działalność transgraniczną, zapraszamy na wykłady i warsztaty dla biznesu podczas drugiego dnia Kongresu. Szczegółowy program jest dostępny tutaj.

Zarejestruj się już dziś na VI EKMP!
Do zobaczenia w Krakowie!

Jak delegować z sukcesem? Praktyczne warsztaty dla biznesu w drugim dniu EKMP

Poprzedni post

Bezpłatne indywidualne konsultacje w Wiosce Ekspertów - zapisz się!

Następny post