◄ Strona główna

PL | EN

Rozgrzewka? A co to takiego?

Idea wydarzeń rozgrzewkowych poprzedzających konferencję finałową jest naszą odpowiedzią na oczekiwania naszych Uczestników, którzy oczekują dostępu do wiedzy częściej niż raz w roku, jak również tego, że nie tylko będziemy wskazywać problemy, ale również będziemy dążyć do wypracowania ich rozwiązań i promowania prawidłowej interpretacji prawa.

Rozgrzewki (WarmUps!) to kameralne warsztaty i seminaria, na których rozmawiamy o zagadnieniach, które będą tematem konferencji finałowej. Do ich prowadzenia angażujemy naszych przyszłych prelegentów i ekspertów. Dzięki temu nasi Członkowie i Goście mają dostęp do świeżej rzetelnej wiedzy jako pierwsi.

Nie chcemy, żeby EKMP był kolejnym nudnym wydarzeniem, na którym przekazywana jest teoretyczna wiedza lub subiektywny punkt widzenia. Zmienna i wielowymiarowa rzeczywistość prawna wymaga konfrontacji wielu punktów widzenia przedstawicieli różnych środowisk. Rozgrzewki są idealną ku temu okazją.

EKMP nie jest jednorazowym wydarzeniem – przez cały rok organizujemy warsztaty i seminaria w różnych miejscach Polski. Inicjatywy te przyczyniają się do rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na tematy związane z delegowaniem pracowników w ramach transgranicznego świadczenia usług.

Budujemy mosty między środowiskami, wytwarzamy dogodną przestrzeń do networkingu oraz okazje do wymiany doświadczeń. Program Rozgrzewek kształtowany jest na bieżąco w zależności od potrzeb.

W tym roku tematem przewodnim jest delegowanie obywateli państw trzecich oraz transgraniczne usługi opieki domowej. Szczególną uwagę w tym kontekście przykładamy do problemu tzw. wizy Vander Elst oraz przypadków deportacji z Niemiec prawidłowo delegowanych pracowników będących obywatelami państw trzecich.

©2022 | All right reserved

designed by mocio.co