◄ Strona główna

PL | EN

Szkolenie i wsparcie opiekunek i opiekunów oraz standaryzacja jakości usług opieki domowej

Termin: 31 marca, 2023 12:30

Czas trwania: 1,5h

Miejsce: online

Adres: Platforma zoom, online

Koszt: 0 zł netto/os.

Zapraszamy na ostatnią (bezpłatną) rozgrzewkę przed siódmym Europejskim Kongresem Mobilności Pracy (ELMC Warm up!). Jednym z tematów wiodących EKMP jest przyszłość transgranicznych usług opieki domowej.

Tematyka

Szkolenie i wsparcie opiekunek i opiekunów oraz standaryzacja jakości usług opieki domowej

  • Czego potrzebują opiekunki?
  • O co pytają opiekunki?
  • Jak dopasować kwalifikacje opiekunek do potrzeb podopiecznych? – demencja, paraliż, afazja, cukrzyca…: wszystko jedno.
  • Czy zwiększenie nakładów na szkolenia pozwala obniżyć koszty rekrutacji? – Inwestycja w stały personel
  • Przypadkowość – najgorsza cecha usług opieki
  • Jak chronić opiekunów i opiekunki przed pracami domowymi?
  • Zróżnicowanie jakości usług opieki
  • Ekonomia w służbie usług opieki domowej
  • Europejski Filar Praw Socjalnych – #18 Każdy ma prawo do przystępnej cenowo opieki długoterminowej, w szczególności – opieki domowej oraz opartej na usługach lokalnych

Prowadzący: 

Dr Marek Benio – prawnik, doktor nauk ekonomicznych, popularyzator nauki, komentator prawa, lobbysta i społecznik. Członek honorowy Małopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, współzałożyciel i wiceprezes zarządu IMP, fundator i członek Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, współorganizator Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. Wieloletni trener z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Uczestnik konsultacji społecznych i autor kluczowych opinii prawnych na temat zapisów dyrektywy wdrożeniowej, rewizji dyrektywy podstawowej oraz rozporządzeń o koordynacji systemów ubezpieczenia społecznego. Wykłada prawo pracy i ubezpieczenia społeczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnik wielu międzynarodowych programów badawczych. Autor licznych publikacji.

Tomasz Piłat – założyciel i działacz Polskiego Stowarzyszenia Opieki Domowej, przez wiele lat związany z branżą opieki domowej. W latach 2017-2021 pełnił funkcję Dyrektora Akademii Opiekunów (organizacji zajmująca się edukacją opiekunów domowych i zawodowych, promującą profesjonalizację branży opieki domowej). W latach 2018-2020 współpracował z Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung nad rozwojem programów edukacyjnych online dla opiekunów zawodowych. Pełnił także funkcję Członka Zarządu VHBP (Verband für häusliche Betreuung und Pflege) – niemieckiego stowarzyszenia firm niemieckich działających w obszarze opieki domowej (2016-2021).

Iwona Przybyło – dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą w Aterima Med. Czynna zawodowo, dyplomowana pielęgniarka. Ponad 19-letnie doświadczenie w zawodzie. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego​ w Gdańsku oraz specjalizację Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener.​ Od lat angażuje się w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych Opiekunów​ osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Wierzy, że wiedza w połączeniu​ z doświadczeniem to niezbędne elementy tego, aby lepiej opiekować się Podopiecznymi.

Informacje praktyczne

Spotkanie odbędzie się online w piątek 31 marca w godzinach 12:30-14:00. Osoby, które zdecydują się wziąć udział prosimy przesyłać informację na adres mailowy [email protected]. Na zgłoszenia czekamy do 27 marca. Dyskusja będzie tłumaczona m.in. na j. angielski, hiszpański. Udział bezpłatny.

Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań. Na pytania nadesłane przed wydarzeniem odpowiemy w pierwszej kolejności.

Inne wydarzenia:

Współorganizator

Wioska ekspertów

Uczestnicy mają możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji podczas pierwszego i drugiego dnia.
Wcześniejsza rezerwacja terminu konsultacji u konkretnego eksperta możliwa przy wejściu do Wioski.

Aftermovie

Partnerzy

©2022 | All right reserved

designed by mocio.co