Decydujące głosowanie nad dyrektywą w kwietniu

Głosowanie nad dyrektywą w Parlamencie Europejskim, które planowane było na koniec lutego zostanie najprawdopodobniej przesunięte i odbędzie się najprawdopodobniej 15 kwietnia.

Głosowanie w Parlamencie

 

Głosowanie nad dyrektywą wdrożeniową w Parlamencie Europejskim, które planowane było na koniec lutego zostanie najprawdopodobniej przesunięte i odbędzie się najprawdopodobniej 15 kwietnia.

 

Mimo iż najważniejsze głosowanie przesunięte zostało o prawie dwa miesiące, prace nad dyrektywą wdrożeniową nie ustają. Trwa – oficjalnie rozpoczęty 17 grudnia 2013 r. – trilog, czyli negocjacje Komisji Europejskiej, Parlamentu i Rady. Koniec prac nad projektem dyrektywy w tej formie zaplanowany jest na 13 lutego. Dwa miesiące po tym okresie odbędzie się kluczowe głosowanie w Parlamencie Europejskim.

 

– Wszystko wskazuje na to, iż prace nad dyrektywą wdrożeniową zostaną zakończone jeszcze w tej kadencji Parlamentu Europejskiego – przyznaje Stefan Schwarz, Prezes Zarządu Inicjatywy Mobilności Pracy – Obawiamy się zauważalnych w ostatnim czasie w polityce europejskiej tendencji ksenofobicznych i narodowościowych, które mogą wpłynąć na wyniki głosowania.

 

źródło: inicjatywa.eu

zdjęcie: © European Union 2014 – European ParliamentWróć do listy aktualności