PL EN

Aktualności

Komisarz Marianne Thyssen ponownie Gościem Specjalnym IV EKMP!

Komisarz Marianne Thyssen ponownie Gościem Specjalnym IV EKMP!

Miło nam poinformować, że Marianne Thyssen, Komisarz ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Umiejętności i Mobilności Pracy UE weźmie udział w tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. Obecność Komisarza UE, w którego dossier znajduje się projekt nowelizacji dyrektywy o delegowaniu pracowników jest bardzo ważnym wydarzeniem. Ubiegłoroczna wizyta na III EKMP dała Pani Komisarz możliwość poznania polskiej perspektywy w europejskim konflikcie o przyszłość delegowania pracowników, od którego ram prawnych zależy istnienie tysięcy polskich firm usługowych i zatrudnienie ponad 400 tysięcy Polaków. Mamy nadzieje, że również w tym roku ta wizyta stanie się okazją do kuluarowych spotkań z przedstawicielami polskich władz oraz świata nauki i organizacji pozarządowych.

Jest bardzo bardzo prawdopodobne, że komisarz Thyssen zdradzi podczas swojego wystąpienia w pierwszym dniu Kongresu wstępne założenia do planowanej na grudzień tego roku nowelizacji rozporządzeń o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, która może stać się kolejnym szokiem nie tylko dla polskich usługodawców, ale również dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Tegoroczny IV EKMP będzie największą ze wszystkich dotychczasowych edycji pod względem zarówno spodziewanej ilości uczestników, jak również prelegentów i ekspertów. Pierwszy dzień poświęcimy wyłącznie problemowi nowej dyrektywy o delegowaniu pracowników, która w założeniu ma m.in. zrównać wynagrodzenia pracowników delegowanych z lokalnymi oraz skrócić czas delegowania pracowników nawet do 6 miesięcy. W drugim dniu przewidujemy warsztaty z ekspertami dla przedstawicieli biznesu. W tym roku planujemy co najmniej 10 prelekcji, które poprowadzą prawnicy i eksperci z najlepszych polskich kancelarii prawniczych i doradczych specjalizujący się w różnych aspektach mobilności pracy i usług.

Zapraszamy do rejestracji.

Dziękujemy za przesłanie adresu e-mail