logo-ekmp-pl logo-ekmp-pl--small
Aktualności

8 marca 2019

DLA Piper na EKMP – warsztaty, targi i konsultacje w Wiosce Ekspertów

W programie EKMP znalazły sie aż 4 warsztaty poświęcone tematyce delegowania pracowników do Niemiec. Jednym z nich jest warsztat DLA Piper – Partnera EKMP prowadzony wspólnie przez prawników z Polski i Niemiec.

W drugim dniu EKMP warsztat „Jak zgodnie z prawem wysłać pracownika do Niemiec? Istotne obowiązki i wyzwania z punktu widzenia praktyki polskiego i niemieckiego prawnika” poprowadzą przedstawicielki DLA Piper: Dominika Nowak (Polska) i  dr Bernd Borgmann (Niemcy).

Odbędzie się on w godzinach 10.10 – 11.40 w Sali Podgórze.

Po raz pierwszy w historii Kongresu będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w warsztacie, prowadzonym przez duet prawników-praktyków z dwóch różnych państw UE. Każda z prelegentek podzieli się swoim doświadczeniem i odmienną perspektywą – prawników praktykujących w polskim i niemieckim systemie prawnym.

Tematyka

Przedstawione zostaną odpowiednie regulacje z zakresu prawa pracy, ale przede wszystkim procedury i obowiązki wynikające z nich dla przedsiębiorców delegujących pracowników do Niemiec – wszystko to na przykładzie konkretnych kazusów na podstawie spraw, które prowadziły obydwie prelegentki.

Nie zabraknie również odniesień do wprowadzenia dyrektywy 2018/957 nowelizującej przepisy o delegowaniu pracowników do prawa niemieckiego, w tym do tego, jakie kroki powinni podjąć przed 30 lipca 2020 r. przedsiębiorcy realizujący już kontrakty w Niemczech, oraz ci, którzy przed tą datą je rozpoczną.

Konsultacje w Wiosce Ekspertów i Targi dla biznesu

Ponadto, przedstawicielki DLA Piper będą również obecne w Wiosce Ekspertow w pierwszym dniu EKMP – dane kontaktowe oraz godziny dyspozycyjności na bezpłatne konsultacje dostępne są TUTAJ. Zapisów można dokonywać również pod numerem telefonu: +48 799 704 138.

DLA Piper jest również obecne na dedykowanym stoisku w ramach Targów dla biznesu podczas obydwu dni EKMP.

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą z prawnikami działającymi w ponad 40 krajach w obu Amerykach, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji i Pacyfiku, aby pomóc klientom w ich prawnych potrzebach na całym świecie.

„Staramy się być wiodącą firmą prawniczą na świecie, dostarczając jakość i wartość dla naszych klientów. Osiągamy to poprzez praktyczne i innowacyjne rozwiązania prawne, które pomagają naszym klientom odnosić sukcesy. Dostarczamy spójne usługi w ramach naszej platformy praktyk i sektorów we wszystkich sprawach, które podejmujemy.”

 

Pobierz Eventory - aplikację mobilną na VI Europejski Kongres Mobilności Pracy

Poprzedni post

CRIDO na EKMP - konsultacje w Wiosce Ekspertów i warsztaty

Następny post