logo-ekmp-pl logo-ekmp-pl--small
Aktualności

13 listopada 2017

Warsztaty eksperckie z KPMG – Partnerem Merytorycznym V EKMP

Z przyjemnością informujemy, iż Partnerem Merytorycznym V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy została firma KPMG.

KPMG w Polsce od ponad 25 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. KPMG zatrudnia ponad 1 800 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

U podstaw sukcesu KPMG leżą wysoka jakość oferowanych usług oraz ludzie, których kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 189 tysięcy pracowników w 152 krajach świata. Dzięki temu usługi świadczone są kompleksowo, przy jednoczesnym indywidualnym traktowaniu każdego klienta.

Firma KPMG piąty rok z rzędu została uznana za najlepszą firmę audytorską w Polsce (wg Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej” i Gazety Giełdy „Parkiet” z dn. 24 kwietnia 2017 r.) i pozostaje w czołówce najlepszych firm i doradców podatkowych (wg XI Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej z 23 marca 2017 r.).

Eksperci KPMG (Mădălina Racovițan, Andrzej Marczak oraz Mateusz Kobyliński) wezmą udział w jednym z paneli pierwszego dnia oraz w dwóch warsztatach, które odbędą się podczas dnia dla biznesu.

Warsztat I: O czym należy pamiętać delegując pracowników i zleceniobiorców za granicę?

Podczas warsztatu przedstawione zostaną konsekwencje w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych jakie niesie ze sobą wykonywanie pracy za granicą wynikające z polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Dodatkowo omówione zostaną potencjalne ulgi i zwolnienia z PIT dla tej kategorii pracowników. Warsztat obejmie również zagadnienia z zakresu międzynarodowego prawa ubezpieczeń społecznych, w tym możliwości pozostawienia wysłanego pracownika w polskim systemie ubezpieczeń społecznych. W końcowej części prezentacji omówimy zagadnienie delegowania na terytorium państw Unii Europejskiej osób niemających obywatelstwa UE. Podczas sesji przedstawione zostaną przykłady kwestii problematycznych i praktyczne porady.

Warsztat II: Konsekwencje otrzymania pracownika delegowanego dla polskiej firmy

Warsztat skupi się na przybliżeniu zagranicznym firmom regulacji prawnych Państwowej Inspekcji Pracy. Zajmiemy się również polskimi i międzynarodowymi regulacjami podatku dochodowego od osób fizycznych, płaconego przez firmy otrzymujące pracowników oraz przez pracowników delegowanych pracujących w Polsce. Podczas warsztatu omówione zostaną kwestie bezpieczeństwa socjalnego oraz najpowszechniejsze problemy polskich i zagranicznych przedsiębiorstw delegujących i otrzymujących pracowników z krajów UE i krajów spoza UE.  Podczas sesji przedstawione zostaną przykłady kwestii problematycznych i praktyczne porady.

Rejestracja na drugi, biznesowy dzień V EKMP jest jeszcze możliwa tutaj.

Deloitte partnerem V EKMP

Poprzedni post

Punkt Konsultacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - specjalnie dla Uczestników drugiego dnia

Następny post