PL EN

Aktualności

Zakład Ubezpieczeń Społecznych patronem merytorycznym IV EKMP

Zakład Ubezpieczeń Społecznych patronem merytorycznym IV EKMP

Z przyjemnością informujemy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych tradycyjnie objął patronatem merytorycznym Europejski Kongres Mobilności Pracy.

Podczas dnia eksperckiego uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość partycypacji w tradycyjnych praktycznych warsztatach z zakresu ustalania ustawodawstwa właściwego w zakresie ubezpieczeń społecznych, które poprowadzi wybitny ekspert Anna Siwiecka, Naczelnik Wydziału Ubezpieczeń Osób Migrujących Centrali ZUS. Tegoroczne warsztaty będą szczególnie ciekawe z uwagi na nadchodzące zmiany w procedurze i zasadach wnioskowania o wydawanie druków A1 oraz nową zasadę, zgodnie z którą płatnik wypełnia tylko wniosek o A1, a sam druk generowany jest na podstawie danych o ubezpieczonym i płatniku zaciągniętych z systemu.

Patronat Merytoryczny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest niemiernie ważny z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy często mimowolnie gubią się w meandrach skomplikowanych przepisów regulujących kwestie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego dla pracowników delegowanych. Jest to tematyka tak niejednoznaczna i złożona, że często przysparza problemów nawet Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Z drugiej strony Zakładowi daje sposobność realizacji swoich priorytetów, które nowa prezes prof. Gertruda Uścińska, określiła jako edukacja społeczna i dbałość o interesy klientów.

 

Zadaj pytanie. Przekażemy je wskazanemu przez Ciebie ekspertowi. Odpowiedź padnie podczas wystąpień i warsztatów na IV Europejskim Kongresie Mobilności Pracy: www.ekmp.pl/pytania

Dziękujemy za przesłanie adresu e-mail