PL EN

Aktualności

Nowe punkty programu: egzekucja kar, usuwanie kolizji prawa oraz opodatkowanie świadczeń dla pracowników delegowanych

Nowe punkty programu: egzekucja kar, usuwanie kolizji prawa oraz opodatkowanie świadczeń dla pracowników delegowanych

Z przyjemnością informujemy, że nasz program w ostatniej chwili uatrakcyjniły trzy wyjątkowo interesujące punkty.

Dr Piotr Wąż, ekspert z Państwowej Inspekcji Pracy poprowadzi warsztat na temat zasady korzystności na tle regulacji zawartych w rozporządzeniu Rzym I i dyrektywie o delegowaniu pracowników. Poruszone w nim zostaną zagadnienia z którymi na co dzień mierzy się większość pracodawców, do których należą:

  • przepisy prawa pracy wymuszające swoje zastosowanie,
  • rozliczanie dni świątecznych przy wyborze prawa. Usuwanie kolizji prawa do dni wolnych w święta,
  • ustalanie wysokości i rodzajów dodatków za godziny nadliczbowe.
  • rozliczanie czasu wolnego lub dni wolnych udzielonych w zamian za pracę w godzinach nadliczbowych.

Od Beaty Krajewskie z Wydziału Legalności Zatrudnienia Głównego Inspektoratu dowiemy się, jak egzekwowane będą kary nakładane na polskich przedsiębiorców przez zagraniczne instytucje kontrolne oraz przybliży uczestnikom narzędzia inspekcji pracy w wykrywaniu nadużyć w delegowaniu pracowników.

Eksperci z PwC poprowadzą natomiast warsztat na temat „Opodatkowanie świadczeń przyznawanych pracownikom delegowanym w świetle praktyki organów podatkowych i orzeczeń sądów administracyjnych”.  Według przedsiębiorców jest to obecnie jeden z najbardziej problematycznych obszarów ich działalności.

Przypominamy, że na naszej stronie internetowej uruchomiliśmy specjalny formularz, za pośrednictwem którego mogą Państwo przesyłać swoje pytanie wybranemu przez siebie ekspertowi. Odpowiedzi będzie można usłyszeć podczas dnia eksperckiego. Pytanie lub opis problemu powinien być jak najbardziej szczegółowy i dotyczyć konkretnego zagadnienia prawnego.

Dziękujemy za przesłanie adresu e-mail