logo-ekmp-pl logo-ekmp-pl--small
Aktualności

16 października 2017

Ruszyła rejestracja na V EKMP! Bilety na drugi dzień w standardowej cenie do końca października

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ruszyła już rejestracja na V Europejski Kongres Mobilności Pracy!

V EKMP to największe cykliczne wydarzenie w Europie poświęcone delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług na unijnym rynku. Tegoroczna edycja będzie największą ze wszystkich dotychczasowych, zarówno pod względem spodziewanej ilości uczestników, jak również prelegentów i ekspertów. Kraków pełni rolę Miasta Gospodarza a Ministerstwo Rozwoju zostało współorganizatorem pierwszego dnia wydarzenia.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło „Delegowanie pracowników: szansa dla słabszych czy zagrożenie dla silniejszych?”. Tradycyjnie pierwszy dzień Kongresu będzie miał charakter plenarny, drugi natomiast będzie praktyczny i dedykowany przede wszystkim biznesowi. Podczas kilkunastu paneli przyjrzymy się bliżej takim zagadnieniom jak swoboda świadczenia usług w UE, ograniczenia w ramach delegowania pracowników, wpływ pracowników delegowanych na lokalną gospodarkę państw przyjmujących czy bezpieczeństwo socjalne pracowników delegowanych. Swoją obecność na Kongresie potwierdzili już m.in. prof. Gertruda Uścińska, prof. Danny Pieters oraz prof. Monika Tomaszewska.
Więcej informacji o agendzie oraz prelegentach >> 

Gala Labor Mobilis

Pierwszy dzień Kongresu zostanie zwieńczony uroczystą galą wręczenia nagrody Labor Mobilis, która odbędzie się już po raz czwarty. Uświetni ją koncert zespołu Bester Quartet – grupy czterech wybitnych instrumentalistów, wykonujących muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, w którym zostały zasymilowane wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki.  U podstaw nagrody Labor Mobilis leży idea docenienia osób, które w sposób szczególny wyróżniły się na polu promowania oraz wspierania mobilności pracy i usług na europejskim rynku wewnętrznym.
Szczegółowy program Gali >>

Drugi dzień Kongresu – praktyczne warsztaty dla biznesu

Drugi dzień dedykowany jest przede wszystkim pracodawcom wysyłającym swoich pracowników za granicę. Program obejmuje cykl praktycznych warsztatów, które prowadzą prawnicy z praktyką w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz państwach, do których polscy pracodawcy najczęściej delegują pracowników (Niemcy, Francja, Belgia). Co roku ogromnym zainteresowaniem cieszy się warsztat, który prowadzi Anna Siwiecka, naczelnik w Centrali ZUS. W jej kompetencjach leżą wszystkie procedury i zasady wydawania formularzy A1 przez oddziały ZUS w całej Polsce. Oprócz Anny Siwieckiej w drugi dzień Kongresu zobaczymy również innych wybitnych specjalistów w zakresie delegowania pracowników, m.in. prof. Gertrudę Uścińską, mec. Ch. Wilnera, mec. S. Paslera czy mec. P. Stobińskiego

Tylko do końca października można skorzystać z niższej stawki za uczestnictwo w drugim dniu Kongresu.

Swoistym novum tegorocznej edycji będą odbywające się w drugim dniu kameralne targi, podczas których prezentowane będą usługi i produkty dedykowane pracodawcom, którzy w ramach swej działalności delegują pracodawców do innych krajów UE. Wśród wystawców znajdą się firmy oferujące usługi doradcze, konsultingowe, rozwiązania informatyczne i logistyczne czy systemy ułatwiające procesy rekrutacji.
Więcej informacji i kontakt dla wystawców >>

Przejdź do rejestracji >>

PK

Wydelegowani. O co chodzi w sporze wokół dyrektywy o delegowaniu pracowników i czy go przegramy?

Poprzedni post

Decyzja Rady (EPSCO) fundamentalnie zmieni zasady delegowania pracowników

Następny post